Drevenice Holúkovia

Výlety/Podujatia

Výlety a podujatia v obci Terchová

Neďaleko Terchovej sa nachádza Vrátna dolina, ktorá ponúka vynikajúci oddych ladený v športovom duchu. Množstvo turistických chodníkov s výstupmi na okolité kopce a vrchy, cyklotrasy, atrakcie... To je len málo z toho, čím táto čarokrásna príroda disponuje pre turistov ubytovaných aj v našich dreveniciach.

V prípade nepriaznivého počasia je vynikajúcou možnosťou navštíviť Relaxačno-informačné centrum Terchovec, centrum plné športu a relaxu. Vodný svet s veľkým plaveckým bazénom, niekoľkými vírivkami a detským bazénom, veľká športová hala vhodná na futbal, tenis, hokejbal..., squash, fitness a mnoho ďalšieho čaká len na Vašu návštevu.

Cyklotúry

Región Malá Fatra ponúka množstvo cyklotrás, ktoré poslúžia ako vynikajúci relax pre rekreantov ako aj výzvu pre nadšených športovcov. Cyklotrasy sú dôkladne označené, a teda výlet na bicykli bude vítaným spríjemnením Vášho pobytu v Dreveniciach Holúbkovia. Nechajte sa inšpirovať zábermi, ktoré vznikli priamo na týchto cyklotrasách. Fotografie nájdete vo fotogalérií v kategórií Cyklotrasy.

 

Jánošíkove dni 2015, 53. ročník                   Janosikove dni 2014

Blížiaci sa  53. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej, pod záštitou ministra kultúry SR Mareka Maďariča, sa uskutoční v dňoch 30. júla až 2. augusta  2015. Hlavným organizátorom podujatia je Obec Terchová, spoluorganizátormi sú Žilinský samosprávny kraj, Krajské kultúrne stredisko v Žiline a Mesto Žilina. Už takmer štvrťstoročie má tento populárny a divácky vyhľadávaný festival medzinárodný charakter a za ten čas sa na ňom predstavilo niekoľko tisíc účinkujúcich z vyše 30 krajín sveta.

Tri gala - koncerty sa konajú vo veľkom amfiteátri Nad Bôrami (kapacita 6000 divákov). Ďalšie programy najrozličnejších žánrov sa uskutočňujú vo veľkom festivalovom stane (kapacita 2000 divákov). Festival je spojený s prezentáciou ľudového umenia v oblasti výtvarníctva, fotografie a maliarstva na špecializovaných výstavách.

Súčasťou programu je aj slávnostný koncert a svätá omša za nositeľov ľudových tradícií vo veľkom terchovskom kostole, vozový sprievod furmanov a muzík, ľudové veselice, kolotoče, stánky, púťové atrakcie atď.

 

Terchovský Budzogáň 2015Terchovský Budzogáň 2014

Terchovský budzogáň 2014 sa uskutoční 28.-29.augusta 2014 v Amfiteáteri Nad Bôrami v Terchovej.

Dva dni plné tvrdej rockovej hudby. Áno, presne o tom je festival Terchovský Budzogáň, ktorý aj tento rok prinesie do Terchovej kvalitnú hudbu, zábavu a nezabudnuteľné spomienky.

 

Slovak English German Polish

Drevenice Holúbkovia

home Holúbkovia 1195
013 06 Terchová
phone +421 902 222 033
mail

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

social facebook box blue1

Drevenice Holúbkovia

GPS

49°15'53.409"N,  19°2'1.631"E